MAKIJAŻ PERMANENTNY

 Jest częścią szerszej dziedziny – mikropigmentacji estetycznej.

W odróżnieniu od tatuażu, gdzie barwniki wprowadzane są do skóry właściwej – makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pigmentu do warstwy podstawnej naskórka.

Może stanowić alternatywę dla tradycyjnego makijażu, podkreślać naturalną urodę lub / i korygować drobne niedoskonałości. Gwarantuje długotrwały efekt upiększający, dzięki niemu możemy wyglądać pięknie przez całą dobę. Niezmiernie istotne jest odpowiednie dopasowanie go do rysów twarzy tak, aby pozostawał w harmonii z naszym typem urody.


JAK PRZEBIEGA ZABIEG MIKROPIGMENTACJI

1)     Wypełnienie przez Klienta karty zabiegowej ( ankieta medyczna i świadoma zgoda na wykonanie zabiegu 

2)  Wywiad na temat oczekiwań co do zabiegu, jego efektu, uzgodnienie techniki wykonania makijażu, jego kształtu, intensywności. Jest to czas na odpowiedzi na wszelkie pytania. Wykonanie dokumentacji fotograficznej „ przed zabiegiem ‘’.

3)     Wykonanie i akceptacja rysunku wstępnego. Dokumentacja fotograficzna rysunku wstępnego.

4)     Przystąpienie do wykonania zabiegu. W przypadku wystąpienia bólu stosowane jest znieczulenie w formie maści lub żelu ( lidokaina ).

4)    Zakończenie zabiegu. Dokumentacja fotograficzna „ po zabiegu ”. Poinformowanie o pielęgnacji pozabiegowej. Umówienie wizyty, na której zostanie wykonane tzw. dopigmentowanie ( w terminie 4-6 tygodni od zabiegu ).

BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU wykonany makijaż permanentny jest intensywny, w kolejnych 10 dniach jego zewnętrzna warstwa ulega złuszczeniu, pozostaje około 30-50 % intensywności koloru. Na każdy zabieg mikropigmentacji składa się również tzw. zabieg dopigmentowujący, wykonywany po upływie 4-8 tygodni od pierwszego zabiegu ( jest on w cenie zabiegu ).

Ważne!!! Pigment stabilizuje się w skórze 4 tygodnie, ostateczny efekt oceniamy po upływie tego czasu.