PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej. Poniżej najważniejsze zasady, których należy trzymać się myśląc o poddaniu się laserowej depilacji niechcianego owłosienia:

1.   Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.

2.   Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić wyłącznie maszynką.

3.   Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.

4.   Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

5.   Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

6.   Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura, Skrzypovita) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.

7.   Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.

8.    Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu.

9.  Aktywne infekcje skóry (wirusowe, grzybiczne, bakteryjne). Zabieg jest możliwy do wykonania minimum 1 miesiąc po przebyciu i zaleczeniu infekcji.