Mikropigmentacja - jak przygotować się do zabiegu


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI

Należy zadbać o skórę w obrębie planowanego zabiegu. Jeśli jest sucha, zgrubiała, łuszcząca się – wykonać peeling i nawilżać. Tłustą skórę powinno się oczyścić.

W przypadku pigmentacji brwi – idealnie byłoby nie depilować włosków nawet 1 miesiąc. Ułatwia to zaprojektowanie odpowiedniego kształtu łuku brwiowego. Nie wykonujemy henny 2 tygodnie przed wizytą.Pigmentacja brwi a stosowanie toksyny botulinowej ( tzw. botox’u ) w okolicy łuków brwiowych

Pomiędzy obydwoma zabiegami należy zachować minimum 8-tygodniowy odstęp.

Należy pamiętać, że wykonanie rysunku brwi na „ sztucznie ” ułożonej skórze może doprowadzić do ich asymetrii po ustąpieniu działania toksyny botulinowej.


W przypadku makijażu ust – dbamy o złuszczenie i nawilżenie – na skórze spierzchniętej trudniej wykonać prawidłową pigmentację. Aktywna OPRYSZCZKA jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Osoby, u których kiedykolwiek wystąpiła opryszczka są nosicielami tego wirusa i powinny zacząć przyjmowanie Heviranu ( na receptę) lub Hascoviru Control ( bez recepty ) 5 dni przed zabiegiem ( w dawce zgodnie z ulotką lub zaleceniami lekarza ). W dniu zabiegu i kilka dni po wskazane jest kontynuowanie zażywania leku.

Przynajmniej tydzień przed zabiegiem nie opalamy twarzy.

Nie zażywamy też leków rozrzedzających krew ( aspiryna, polopiryna, acard i inne zawierające kwas acetylosalicylowy )

Pigmentacja ust a wypełnienie kwasem hialuronowym

Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie makijażu permanentnego ust przed planowanym zabiegiem powiększenia ust. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego można wykonać miesiąc po pigmentacji ust.

W przypadku pigmentacji kresek – przynajmniej tydzień przed zabiegiem należy zdjąć sztuczne rzęsy oraz zrezygnować z farbowania rzęs henną. Przynajmniej miesiąc wcześniej odstawiamy wszelkie odżywki stymulujące porost rzęs.  Do zabiegu zdejmujemy soczewki kontaktowe.